
1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji
RPO Zachodniopomorskiego
Termin konkursu
od 21.12.2020 do 22.02.2021Status konkursu
AktualnyProgram operacyjny
RPO ZachodniopomorskiegoDziałanie
1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacjiTermin rozstrzygnięcia konkursu
Lipiec 2021 r.Miejsce składania wniosków
Pisemny wniosek o przyznanie pomocy można składać osobiście (a także wysłać drogą pocztową lub przesyłką kurierską) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 pod adresem:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Wydział Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30
70-203 Szczecin
Sposób składania wniosków
Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku
o dofinansowanie wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w Serwisie Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 LSI2014 w terminie naboru projektów oraz złożeniu do IZ RPO WZ pisemnego wniosku o przyznanie pomocy, podpisanego zgodnie z zasadami reprezentacji obowiązującymi wnioskodawcę, zawierającego właściwą sumę kontrolną, najpóźniej w terminie 7 dni od daty zakończenia naboru projektów, tj. do dnia 1 marca 2021 r.
Możliwe jest złożenie pisemnego wniosku o przyznanie pomocy w postaci elektronicznej pozwalającej na jego utrwalenie na trwałym nośniku lub w systemie teleinformatycznym (za pomocą podpisu kwalifikowalnego, skanu podpisanego dokumentu), na adres wwrpo@wzp.pl. W przypadku skanu podpisanego dokumentu, oryginalny dokument w postaci papierowej ww. wniosku o przyznanie pomocy wnioskodawca będzie zobowiązany dostarczyć najpóźniej w dniu podpisania umowy
o dofinansowanie.
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu złożenia dokumentacji aplikacyjnej oraz dotyczące możliwości dokonywania uzupełnień zawarte są w treści regulaminu konkursu.
Kto może składać wnioski?
W ramach Działania 1.5 dofinansowanie udzielane jest przedsiębiorstwom z sektora MŚP, tj.: mikroprzedsiębiorstwom, małym przedsiębiorstwom oraz średnim przedsiębiorstwom (w rozumieniu Załącznika nr 1 do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu).
Na co można otrzymać dofinansowanie?
1. W ramach niniejszego konkursu możliwe jest dofinansowanie typu projektów – Innowacyjne inwestycje przedsiębiorstw: projekty przedsiębiorstw zakładające rozwój innowacyjności i konkurencyjności w sektorze turystyki realizowane w okresie kryzysu wywołanego skutkami epidemii COVID-19.
2. Dofinansowaniu w konkursie podlegały będą projekty polegające na realizacji inwestycji w sektorze turystyki przyczyniającej się do utrzymania miejsc pracy w okresie kryzysu gospodarczego wywołanego skutkami epidemii COVID-19.
3. Dofinansowanie projektów w niniejszym konkursie udzielane jest w formie pomocy zwrotnej.
4. Wsparciem objęte będą projekty wpływające na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu oraz wpisujące się w następujące obszary wskazane w dokumencie strategicznym „Polityka Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w sektorze turystyki” (załącznik nr 5 do regulaminu konkursu):
- rozwój turystyki poznawczej i kulturowej, w tym przede wszystkim rozwój produktu kulturowego opartego o historyczną rekonstrukcję miejsca i czasu,
- rozwój turystyki wodnej, w tym rozwój Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i rozwój sieci szlaków kajakowych,
- rozwój innych form turystyki aktywnej, w tym szczególnie turystyki rowerowej i infrastruktury tworzącej ten produkt turystyczny,
- rozwój turystyki uzdrowiskowej,
- rozwój turystyki rodzinnej wynikający z powyższych priorytetów.
5. Dofinansowaniu będą podlegały wyłącznie projekty polegające na realizacji inwestycji w sektorze turystyki w zakresie:
- prowadzenia hoteli, moteli, hosteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych, ośrodków wczasowych, schronisk młodzieżowych, campingów, obiektów oferujących w sposób zorganizowany miejsca noclegowe (z wyjątkiem mieszkań na wynajem),
- prowadzenia restauracji, kawiarni, pubów, barów i innych lokali gastronomicznych oraz punktów małej gastronomii,
- organizacji usług i imprez turystycznych, usług sportowo-rekreacyjnych i aktywnych form wypoczynku (z wyłączeniem siłowni i klubów fitness);
- prowadzenia punktów informacji turystycznej, atrakcji turystycznych (w tym muzeów), wypożyczalni sprzętu turystycznego.
6. Wsparcie w konkursie kierowane będzie na przedsięwzięcia obejmujące inwestycje w grunty, budynki, budowle, nowoczesne maszyny i urządzenia, wartości niematerialne i prawne, czy wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, prowadzące do:
- budowy/rozbudowy przedsiębiorstwa,
- wykreowania nowego lub zasadniczo ulepszonego produktu/usługi,
- zwiększenia efektywności produkcji przedsiębiorstwa,
- zasadniczej zmiany procesu produkcyjnego.
7. Wszystkie projekty, o których dofinansowanie ubiegają się wnioskodawcy, muszą polegać na realizacji inwestycji początkowej w rozumieniu art. 2 pkt 49 Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu.
Kryteria wyboru projektów
Stanowią załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu.
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 20 000 000,00 zł (słownie: dwadzieścia milionów złotych 00/100).
Regulamin konkursu
- Regulamin konkursu (wersja obowiązująca od dnia 20.11.2020 r.) (PDF 1,16 MB)
- Załączniki do regulaminu konkursu (wersja obowiązująca od dnia 20.11.2020 r.) (ZIP 7,00 MB)
- Karty oceny (wersja obowiązująca od 11.01.2021 r.) (ZIP 969.26 KB)
Wzór wniosku o dofinansowanie
Stanowi załącznik do Regulaminu konkursu.
Wzór umowy o dofinansowanie
Stanowi załącznik do Regulaminu konkursu.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Szczegółowe informacje dotyczące procedury odwoławczej dostępne są w zapisach regulaminu konkursu (załącznik).
Pytania i odpowiedzi
Pytania prosimy kierować mailowo na adres: wwrpo@wzp.pl lub telefonicznie pod numerem: 91 44 11 100.
Linki
Zobacz też inne nabory:
- 82-aktywne-i-zdrowe-starzenie-sie-823-wsparcie-profilaktyki-zdrowotnej-zit-rpsw080203-iz00-26-32220
- 15-rozwoj-potencjalu-zawodowego-osob-z-niepelnosprawnosciami-151-rozwoj-potencjalu-zawodowego-osob-z-niepelnosprawnosciami-ministerstwo-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej
- 91-rewitalizacja-spoleczna-i-ksztaltowanie-kapitalu-spolecznego-244
- 210-wysoka-jakosc-systemu-oswiaty-47
- 77-wdrozenie-programow-wczesnego-wykrywania-wad-rozwojowych-i-rehabilitacji-dzieci-z-niepelnosprawnosciami-oraz-zagrozonych-niepelnosprawnoscia-n05
Nasza oferta:
Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest poprawne sporządzenie dokumentów i wniosków konkursowych, wzbogaciliśmy swoja ofertę o udzielenie pomocy i porad w przypadku ubiegania się o dotację na prace badawczo-rozwojowe, inwestycje, innowacje oraz eksport. Sztab naszych ekpertów doradzi, sporządzi i złoży wniosek zgodnie z wymaganiami.Sukcesy zawodowe osiągnięte przez sztab naszych Klientów, pozwoliły nam zgromadzić liczne grono Klientów, którzy swym zadowoleniem są dla nas oznaką tego, iż jesteśmy najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie.
Oferujemy pomoc w napisaniu wniosku konkursowego. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, aby omówić Państwa pomysł na projekt i ustalić szczegółowe warunki współpracy.
