
9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego
RPO Podlaskiego
Termin konkursu
zakończony 18.12.2017Status konkursu
ZakończonyProgram operacyjny
RPO PodlaskiegoDziałanie
9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznegoTermin rozstrzygnięcia konkursu
nie określonoMiejsce składania wniosków
Lokalna Grupa Działania – Puszcza Knyszyńska
ul. Piłsudskiego 17, 16-030 Supraśl,
tel. 85 710 88 50
od poniedziałku do poniedziałku w godzinach 8.00-16.00.
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie projektów składane są w terminie określonym powyżej:
1. w wersji elektronicznej (plik XML) za pomocą aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych (GWA2014 EFS); wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić w aktualnej na dzień rozpoczęcia naboru wniosków wersji instalacyjnej GWA2014 EFS, tj.w wersji nie starszej niż 2.0.1., wybierając właściwy nr naboru w GWA2014 EFS dotyczący przedmiotowego naboru; co do zasady po ww. terminie nie będzie możliwe przesłanie wniosku.
2. w wersji papierowej, do siedziby LGD, należy złożyć:
- 2 egzemplarze wniosku (oryginał i kopia lub dwa oryginały),
- 2 egzemplarze wydrukowanego Potwierdzenia przesłania do IZ RPOWP elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie,
- 2 egzemplarze Oświadczenia do LGD (załącznik do Ogłoszenia),
- do wersji papierowej należy dołączyć elektroniczną wersję wniosku (XML i/lub PDF) nagraną na nośniku elektronicznym(CD/ DVD).
Wnioski, które wpłyną po terminie, o którym mowa powyżej będą pozostawiane bez rozpatrzenia.
Kto może składać wnioski?
W ramach Działania 9.1, zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (SZOOP RPOWP 2014-2020), o dofinansowanie projektu mogą ubiegać sięlokalne grupy działania (rekomendowane jako projekty „własne” LGD) oraz inne podmioty z obszaru realizacji LSR lub realizujące projekty na obszarze LSR z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).
Beneficjent/Projektodawca – jednostka będąca operatorem wsparcia, składająca do lokalnej grupy działania wniosek o dofinansowanie realizacji projektu, za pośrednictwem której osoby fizyczne (uczestnicy projektu) otrzymują wsparcie bezzwrotne na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Forma prawna Beneficjenta musi być zgodna z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Zgodnie z zapisami SZOOP RPOWP 2014-2020 oraz Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Puszcza Knyszyńska w ramach niniejszego naboru wsparciem będą objęte projekty dotyczące typu projektu nr 3 w ramach Działania 9.1, tj.:
Bezzwrotne wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej [Realizacja w ramach RLKS od II kw. 2017 r. (konkursy zamknięte czasowo), rekomendowane jako projekty „własne” LGD.] obejmujące:
indywidualne doradztwo w zakresie przygotowania biznesplanu (Indywidualne doradztwo ma charakter fakultatywny i stanowi uzupełnienie podstawowej usługi, jaką jest dotacja inwestycyjna oraz wsparcie pomostowe finansowe)
dotację inwestycyjną (maksymalna kwota dotacji dla jednego podmiotu nie może przekroczyć sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Beneficjent ma obowiązek monitorowania prawidłowości wydatkowania środków na rozwój działalności gospodarczej przyznanych uczestnikowi projektu w okresie 12 miesięcy od dnia zarejestrowania działalności gospodarczej. Data rozpoczęcia działalności powinna być tożsama z datą jej zarejestrowania. Minimalny obowiązkowy okres prowadzenia działalności gospodarczej przez uczestnika projektu wynosi 12 miesięcy);
wsparcie pomostowe:
- finansowe przez okres 12 miesięcy (przez pierwsze 6 m-cy: do wysokości minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w roku ogłoszenia naboru na niezbędne wydatki związane z prowadzeniem bieżącej działalności gospodarczej – zgodnie z katalogiem wydatków; kolejne 6 m-cy: pokrycie opłat publiczno – prawnych;
- specjalistyczne wsparcie towarzyszące (indywidualne doradztwo w zakresie zasad przedsiębiorczości, prowadzenia własnego biznesu, doradztwo inwestycyjne, w zakresie podejmowania/wdrażania działań innowacyjnych; specjalistyczne wsparcie towarzyszące ma charakter fakultatywny i stanowi uzupełnienie podstawowej usługi, jaką jest dotacja inwestycyjna oraz wsparcie pomostowe finansowe).[1] Realizacja w ramach RLKS od II kw. 2017 r. (konkursy zamknięte czasowo), rekomendowane jako projekty „własne” LGD.
Kryteria wyboru projektów
Założenia operacji powinny wpisywać się w Lokalne Kryteria Wyboru Operacji, zawarte w Karcie oceny wniosku i wyboru operacji (Załącznik do Ogłoszenia) wedle których Rada LGD dokonuje wyboru operacji.
Minimalna liczba punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji to 30 punktów.
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi: 95%.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
733.791,00 PLN
Regulamin konkursu
Warunki Udzielenia Wsparcia (PDF 2 MB)
Wzór wniosku o dofinansowanie
Wzór wniosku o dofinansowanie - nieaktualny (PDF 132 KB)
Wzór wniosku o dofinansowanie - aktualny(PDF 1010 KB)
Wzór umowy o dofinansowanie
Wzór minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu (PDF 1 MB)
Wzór minimalnego zakresu porozumienia - państwowe jedn budż - kwoty ryczałtowe (PDF 1 MB)
Wzór minimalnego zakresu porozumienia - państwowe jedn budż - (umowy inne niż ryczałt) (PDF 1 MB)
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Podmiotowi ubiegającemu się o wsparcie przysługuje prawo do wniesienia protestu oraz prawo wycofania wniosku. Procedura wniesienia protestu oraz wycofania wniosku zawarta jest w Załączniku do Ogłoszenia: WARUNKI UDZIELENIA WSPARCIA NA OPERACJE REALIZOWANE PRZEZ PODMIOTY INNE NIŻ LGD oraz w Procedurach Oceny i wyboru operacji w ramach wdrażania LSR 2014- 2020 LGD Puszcza Knyszyńska
Pytania i odpowiedzi
Lokalna Grupa Działania – Puszcza Knyszyńska
ul. Piłsudskiego 17, 16-030 Supraśl,
tel. 85 710 88 50
email: lgd@puszczaknyszynska.org(w tytule wiadomości należy wpisać tylko nr naboru podany w ogłoszeniu o naborze);
Linki
Zobacz też inne nabory:
- 31-kompetencje-w-szkolnictwie-wyzszym-14
- 41-badania-naukowe-i-prace-rozwojowe-414-projekty-aplikacyjne-3
- 51-programy-profilaktyczne-5
- 51-programy-profilaktyczne-4
- 2-rozwoj-potencjalu-przyrodniczego-i-kulturowego-na-rzecz-wspierania-zatrudnienia-program-republika-czeska-polska
Nasza oferta:
Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest poprawne sporządzenie dokumentów i wniosków konkursowych, wzbogaciliśmy swoja ofertę o udzielenie pomocy i porad w przypadku ubiegania się o dotację na prace badawczo-rozwojowe, inwestycje, innowacje oraz eksport. Sztab naszych ekpertów doradzi, sporządzi i złoży wniosek zgodnie z wymaganiami.Sukcesy zawodowe osiągnięte przez sztab naszych Klientów, pozwoliły nam zgromadzić liczne grono Klientów, którzy swym zadowoleniem są dla nas oznaką tego, iż jesteśmy najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie.
Oferujemy pomoc w napisaniu wniosku konkursowego. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, aby omówić Państwa pomysł na projekt i ustalić szczegółowe warunki współpracy.
