You are here

Dotacje 2014

Pisanie wniosków o dotację POIR Łódź

Pisanie wniosków o dotację POIR Łódź rusza w zawrotnym tempie. Jeśli również chcemy złożyć aplikację to nie możemy zapomnieć o uprzednim przygotowaniu. Nim zaczniemy tworzyć projekt, który będzie ubiegał się o dofinansowanie powinniśmy zebrać wszelkie informacje na temat Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Projekty programu POIR

Pomimo tego, że nabór wniosków o dotację w nowej perspektywie finansowej ruszył tylko w nieznacznej części i w tym momencie formularze aplikacyjne można składać w związku z nielicznymi dofinansowaniami, przedsiębiorcy nie czekają biernie. Dotyczy to również Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jego beneficjenci, z niecierpliwością czekają aż będzie można składać wnioski, ponieważ większość z nich ma już stworzone projekty programu POIR, albo jest w fazie ich dopracowywania.

Zmiana sposobu ogrzewania mieszkania

Korzystanie z pieca węglowego w celu ogrzewania mieszkania czy wody, to już przeżytek. Ta używana od bardzo dawna praktyka ma w sobie sporo wad. Niszczy środowisko, zanieczyszcza powietrze, przyczynia się do powstawania tzw. smogu unoszącego się nad miastem. Szczególnie ten problem nasilony jest w Krakowie.

Obniżenie kosztów ogrzewania w Krakowie

Posiadasz w swoim domu piec węglowy lub ogrzewasz swój dom w inny dość drogi sposób? Zmień to. Zaczęło się już obniżanie kosztów ogrzewania w Krakowie.

W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji gmina Kraków postanowiła rozpocząć działania mające na celu ochronę środowiska i obniżenie kosztów ogrzewania naszych mieszkań. Już teraz możemy postarać się o dotację celową na działania związane z wymianą naszych starych piecy węglowych na nowe, bardziej ekologiczne. Ty także możesz z takiego dofinansowania skorzystać i zlikwidować swoje palenisko węglowe.

Umowa o udzielenie dofinansowania w ramach programu niskiej emisji dla miasta Kraków

W kwestii, którą stanowi umowa o udzielenie dofinansowania w ramach programu niskiej emisji dla miasta Kraków należy zapoznać się z pewnymi ważnymi zagadnieniami, które powinna ona zawierać. Myślę, że warto zaznaczyć, że umowa spisywana jest w dopiero w momencie przyznania pieniędzy na dany cel. W innym wypadku nie ma to najmniejszego sensu.

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania w ramach programu niskiej emisji w Krakowie

W ramach Projektu Ograniczania Niskiej Emisji dla miasta Krakowa można uzyskać liczne dofinansowania na wymianę pieców węglowych na piece EKO oraz na podłączenie ciepłej wody użytkowej do miejskiej sieci ciepłowniczej. Związane jest to z faktem, iż Kraków jest miastem bardzo zanieczyszczonym, w powietrzu unosi się wiele szkodliwych i niebezpiecznych dla naszego zdrowia pyłów i gazów.

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca

Jest w Krakowie szerokie grono osób, które chcą wymienić swój stary piec węglowy na nowy gazowy, olejowy albo elektryczny. Z różnych powodów sami nie mogą tego zrobić. Chcą bardzo zacząć chronić środowisko i atmosferę. Nie chcą już, aby w ich powietrzu unosiły się szkodliwe pyły i gazy. Nie wiedzą jednak jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca. postaramy się to wyjaśnić.

Kto napisze wniosek o dofinansowanie w ramach niskiej emisji dla miasta Krakowa

Każdy kto napisze wniosek o dofinansowanie w ramach niskiej emisji dla miasta Krakowa daje sobie szansę na pozyskanie funduszy dzięki którym będzie mógł wymienić swój stary system grzewczy oparty na spalaniu węgla a nowy piec gazowy czy elektryczny. Wszystko dzięki programowi, który ma za zadanie przeciwdziałać przedostawaniu się dużej ilości dwutlenku węgla do atmosfery. W ostatnim czasie zjawisko to się nasila, a jego konsekwencje mogą okazać się zgubne.

Jak napisać wniosek w Programie Ograniczania Niskiej Emisji w Krakowie

Zapewne słyszeli Państwo o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na wymianę palenisk węglowych. Tę możliwość po raz kolejny uzyskali mieszkańcy naszego miasta za sprawą Uchwały Rady Miasta. Jest to kolejna edycja tego projektu, w poprzednim roku nakłady finansowe okazały się niewystarczające, ponieważ liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania.

Rozliczenie dotacji w ramach programu niskiej emisji dla miasta Kraków

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości otrzymania finansowego wsparcia w ramach projektu, którego celem jest ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, przede wszystkim powinniśmy zająć się pisaniem wniosku o dofinansowanie. Nie możemy jednak zapominać o tym, że złożenie tego dokumentu nie jest równoznaczne uzyskaniem funduszy. Gwarantuje nam to dopiero pozytywnie rozpatrzone rozliczenie dotacji w ramach programu niskiej emisji dla miasta Kraków, które wystawiamy już po zakończeniu wymiany naszego systemu grzewczego opartego na spalaniu węgla na nowy dynamiczny piec akumulacyjny.

Pages

Subscribe to RSS - Dotacje 2014

Kontakt

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70Zeskanuj poniższy kod QR telefonem
i dodaj nas do kontaktów:

QR Code
*Powiększony kod QR
znajduje się w dziale Kontakt