You are here

Dofinansowanie na inteligentny rozwój

Jak zapewne wiesz, Polska nie za bardzo może pochwalić się prężnie rozwijającą gospodarką. Stąd też pomysł, aby to naprawić. Nasz kraj, jako jeden z członkowskich Unii Europejskiej, może starać o wsparcie finansowe. Jest wiele koncepcji, na co wydać otrzymane pieniądze. Mimo to osobiście sądzę, że dofinansowanie na inteligentny rozwój to strzał w dziesiątkę. Na obecną chwilę przewiduje się, że wspomniane przed momentem dofinansowanie na inteligentny rozwój będzie najważniejszym programem krajowym.

Program, o którym mowa będzie koncentrował się na pobudzeniu innowacyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie badań, które realizowane są na potrzeby sektora prywatnego i wspólnie przez sektor nauki z przedsiębiorstwami. Następnym celem tego programu jest przestawienie sfery nauki na myślenie kategoriami korzyści gospodarczych, które automatycznie mogą nieść korzyść firmom.

Pieniądze, które Polska ma otrzymać w ramach tego projektu, będą głównie przeznaczone na pobudzenie popytu firm na innowacje, a także prace badawczo-rozwojowe. Jednym z haseł tego programu to „od pomysłu do przemysłu”. Już można dostrzec następną zaletę i spore ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy będą mogli liczyć na dofinansowanie od rozpoczęcia fazy badań, poprzez prace rozwojowe, aż do momentu wdrożenia.

Program ten zapowiada się bardzo ciekawie i już teraz można zauważyć wiele korzyści z niego płynących. Pozostaje tylko trzymać kciuki i z niecierpliwością czekać na korzyści, które być może pomogą nam „popchnąć” do przodu naszą polską gospodarkę.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60