You are here

Dofinansowanie na montaż dynamicznych pieców akumulacyjnych

Dofinansowanie na montaż dynamicznych pieców akumulacyjnych - dobre rozwiązanie, ponieważ? Ostatnio coraz częściej słyszymy o zmianie prawa, które będzie nas obligowało do zmiany paliwa stałego, jakim jest węgiel.
Dlaczego piec akumulacyjny? Gdyż do jego montażu nie potrzebne są skomplikowane prace budowlane. Jeśli posiadany jest określony przydział mocy elektrycznej, to piece można montować nawet w starych budynkach mających komplikacje dotyczące wentylacji i kominów. Takie warunki uniemożliwiają opcję ogrzewania gazowego, dlatego piec akumulacyjny jest tu dobrym wyborem.
Czy tylko dlatego? Nie. Atrakcyjność pieców akumulacyjnych związana jest również z kosztami eksploatacyjnymi. Energia elektryczna dla celów grzewczych w popularnej "taryfie nocnej" to około 30gr/ 1 kWh. Wartość ta nie powinna wzrosnąć, gdyż cena rynkowa energii elektrycznej ma charakter spadkowy. Również rozgłos ma wiadomość o gwarancji utrzymania ceny energii dla potrzeb ogrzewania elektrycznego związana z programem ograniczania niskiej emisji w Krakowie- przez co najmniej dwa lata.
Raczej nie wszystkim przypada do gustu wariant zmiany formy ogrzewania, ale ochrona środowiska jest konieczna. Nasze miasta są zanieczyszczone Szczególnie środowisko naturalne Krakowa jest w bardzo złym stanie. Dlatego zaczęto bić na alarm w sprawie poprawy jakości powietrza atmosferycznego. Przecież to dzięki niemu możemy oddychać. Jest ono niezbędne dla naszego życia, dlatego powinniśmy wesprzeć działania dotyczące ochrony środowiska. Zwłaszcza jeśli istnieje taka możliwość, jak dofinansowanie na montaż dynamicznych pieców akumulacyjnych.

Skorzystajmy z dotacji i stosujmy ekologiczne ogrzewanie z pomocą środków publicznych.

Tags: 

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60