You are here

Dofinansowanie na ogrzewanie ekologiczne

Palisz w piecu węglem? Nie chcesz już tego robić, bo wiesz jakie są tego skutki dla środowiska? Teraz to możliwe, bo gmina Kraków przygotowała dofinansowanie na ogrzewanie ekologiczne.

Gmina Kraków przygotowała liczne dotacje na wymianę pieca węglowego, na inne, ekologiczne źródło ciepła. Kraków jest bowiem jednym z najbardziej zanieczyszczonych miasta na świecie. Czas to zmienić. Można to osiągnąć, poprzez likwidację palenisk węglowych i instalowanie na przykład pieców elektrycznych, czy gazowych.
Dofinansowanie na ogrzewanie ekologiczne jest bardzo wysokie. W niektórych przypadkach pokrywa nawet 100% poniesionych kosztów inwestycji. Warto z niego korzystać, szczególnie, że przeznaczone jest ono dla bardzo szerokiego grona osób. Mogą czerpać z niego korzyści zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy oraz wspólnoty mieszkaniowe. Prawie wszyscy, którzy paląc w piecu węglem zatruwają środowisko.
Piec węglowy można wymienić na piec elektryczny, gazowy lub olejowy. Możliwe jest także skorzystanie z odnawialnego źródła ciepła, czyli z kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Jeśli ktoś chce może także podłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej i z niej czerpać ciepło. Jest to korzystne przede wszystkim dla środowiska, ponieważ nie będzie tak bardzo zanieczyszczone. Ale my sami także na tym skorzystamy. Nie będziemy musieli ciągle dokładać do pieca i bać się o to, że w naszym mieszkaniu może dojść do pożaru. Zyskamy na tym naprawdę dużo.

Dofinansowanie na ogrzewanie ekologiczne może być dla ciebie wielką szansą. Aby rozpocząć walkę o dotację trzeba napisać wniosek i złożyć go w odpowiednim urzędzie. Jeśli potrzebujesz przy tym pomocy, to skontaktuj się z nami. Pomożemy w wypełnieniu wszystkich dokumentów i zwiększymy twoje szanse na otrzymanie dotacji.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60