You are here

Dofinansowanie na ogrzewanie ekologiczne Kraków

Rozwój technologiczny bezpośrednio wpływa na degradację środowiska naturalnego. Z tego powodu wiele samorządów, w tym władze Krakowa, zdecydowało się udzielić dofinansowania wynoszącego nawet 100% inwestycji jednostkom, które pragną zamienić tradycyjny sposób ogrzewania, na nowe ekologiczne źródła energii. Dofinansowanie na ogrzewanie środowiskowe Kraków to próbą wpłynięcia na zmniejszenie się tak uciążliwego dla mieszkańców smogu.
Z podobna inicjatywą wyszła również Unia Europejska, która zaoferowała tak zwaną “dotację na piec”.
Celem każdej z przedstawionych propozycji jest zredukowanie zanieczyszczeń, które dostają się do atmosfery poprzez piece węglowe.
Aby ubiegać się o dane wsparcie należy udać się do Urzędu Miasta bądź Gminy w celu uzyskania informacji na temat miejsca funkcjonowania danego programu w naszym regionie. W tym miejscu również zostaną nam przydzielone niezbędne dokumenty i wnioski konieczne do wypełnienia.
Oprócz środków pieniężnych przeznaczonych na zmianę naszego głównego źródła energii, można ubiegać się również o przyznanie dodatkowych finansów na ocieplenie domu bądź też zakup paneli solarnych.
Warto skorzystać z fachowych porad, aby zwiększyć własne szanse i otrzymać dofinansowanie na ogrzewanie ekologiczne Kraków.
Przeciwdziałanie emisji szkodliwych gazów, które dostają się do atmosfery jest prowadzone przez Unię Europejską od wielu lat. Własnie z tego powodu w programie na lata 2014-2020 również nie zabrakło działań z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60