You are here

Dotacja na POIR

Dotacje z Unii Europejskiej to dosyć szybki i łatwy sposób na pozyskanie pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na rozwój działalności gospodarczej. Polska niestety należy do grupy państw, które nie mają się czym pochwalić w tej dziedzinie. Wciąż na naszym rynku prosperuje niewiele firm. Mimo wszystko w ostatnim czasie wynik ten wzrósł. Być może dlatego, że zostało zniesionych wiele barier, które mogły stwarzać kłopoty i wprawiać w osłupienie osoby chcące rozpocząć działalność gospodarczą. Prócz tego, jest organizowanych wiele konkursów i programów, które wiążą się ze wsparciem przedsiębiorców. Jednym z takich pomysłów jest dotacja na poir, która dotyczy wsparcia polskiej gospodarki w rozwoju i wprowadzeniu nowych innowacji, co wiąże się z pieniędzmi, jakie będą mogły zostać przydzielone społeczeństwu w celu realizacji projektu.

Zapewne zastanawiasz się co to takiego, to „POIR”. Otóż jest to Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, a konkretniej jeden z sześciu programów operacyjnych, jakie Unia Europejska przewidziała dla Polski na lata 2014-2020. Na ten cel zostanie przeznaczone 7 625 mln euro. Ma on za zadanie pomóc w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw, pogłębiania starych oraz budowaniu nowych połączeń pomiędzy sektorem nauki i przedsiębiorcami, a także zwiększeniu jakości badań oraz poszerzenie pozycji krajowych jednostek naukowych.

Dotacja na Inteligentny Rozwój wiąże się z wieloma korzyściami dla Polski. Mam na myśli podniesienie standardów życia, a także szybszy rozwój gospodarczy. Nasz kraj zmierza w dobrym kierunku, być może właśnie dotacja na POIR okaże się strzałem w dziesiątkę.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60