You are here

Dotacje na piec ekologiczny w mieście Kraków

Niezbędnym czynnikiem do funkcjonowania każdego domu jest ciepło, woda, a także energia elektryczna. Biorąc pod uwagę, jak wiele jest obszarów przeznaczenia energii, można wywnioskować, że potrzebujemy jej naprawdę dużo. Jednak nie zawsze się to kalkuluje, a człowiek próbując oszczędzać, przede wszystkim niszczy środowisko. Bez wątpienia najbardziej cierpi na tym powietrze. Tak właśnie stało się w Krakowie, gdzie po przeprowadzeniu badań i analiz, wynik okazał się co najmniej szokujący.
W celu oczyszczania powietrza, władze wprowadziły kampanię, której priorytetem są dotacje na piec ekologiczny w mieście Kraków. Działania tego programu można w skrócie opisać hasłem „Wyrzuć stary piec węglowy, a dostaniesz pieniądze na nowy – ekologiczny !”.

Krakowianie mają możliwość wymiany dotychczasowego sposobu ogrzewania piecem węglowym, na gazowy, elektryczny, sieciowy itp. Każda osoba korzystająca z wspomnianej dotacji, będzie miała szansę odzyskania aż 100% poniesionych kosztów.
Wnioski o dotacje na piec ekologiczny w mieście Kraków można już składać w Urzędzie Miasta, Kancelarii Magistratu oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańców. Każda osoba, w której domu funkcjonuje ogrzewanie paliwem stałym, powinna czym prędzej sporządzić wniosek, gdyż już niebawem, bo w 2018 roku obowiązywać będzie uchwalony zakaz ogrzewania budynków właśnie tym sposobem i do tego czasu wszyscy mieszkańcy Krakowa mają obowiązek, aby zlikwidować działający dotychczas piec węglowy.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60