You are here

Jak napisać wniosek w Programie Ograniczania Niskiej Emisji w Krakowie

Zapewne słyszeli Państwo o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na wymianę palenisk węglowych. Tę możliwość po raz kolejny uzyskali mieszkańcy naszego miasta za sprawą Uchwały Rady Miasta. Jest to kolejna edycja tego projektu, w poprzednim roku nakłady finansowe okazały się niewystarczające, ponieważ liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania.

Wielu zastanawia się jak napisać wniosek w Programie Ograniczania Niskiej Emisji w Krakowie. Nie jest to tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. W Internecie można znaleźć wzory formularzy aplikacyjnych dla każdego z potencjalnych beneficjentów. W przypadku osób prywatnych składa się on z ośmiu krótkich podpunktów, mających na celu zebranie informacji o ubiegającym się o dotację, miejscu inwestycji oraz szczegółowym planie przedsięwzięcia. Znaleźć można również pytania dotyczące prognozowanych kosztów realizacji. Należy dostarczyć również kilka niezbędnych załączników którymi są między innymi dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania nieruchomością, zatwierdzające możliwość zawarcia umowy przyłączeniowej z dostawcą ciepła, czy zgody współwłaścicieli. Niezbędnym jest również podpisania oświadczania wyrażającego zgodę na udział w programie i akceptację jego regulaminu. Jeśli potrzebujemy dodatkowej pomocy, służą nam nią specjaliści i urzędnicy, którzy udzielą nam szczegółowych informacji i rad.

Mam nadzieję, że udało mi się pokrótce wyjaśnić Państwu jak napisać wniosek w Programie Ograniczania Niskiej Emisji w Krakowie i uświadomić, że nie jest to trudne zadanie, a na prawdę warto go złożyć. Jeżeli są Państwo zainteresowani pomocą w sporządzeniu wnioski prosimy o kontakt z naszą firmą.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60