You are here

Jak pozyskać dotację na POIR?

Wraz z nową perspektywą finansową na lata 2014 – 2020 i nowymi krajowymi programami operacyjnymi pojawiły się nowe pytania. Jednym z nich jest „jak pozyskać dotację na POIR”. POIR to właśnie jeden z nowych programów operacyjnych.

Może warto wspomnieć coś więcej o tym programie. Tak więc jego pełna nazwa brzmi Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Przez wielu uważany za następce Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, który realizowany był w poprzedniej perspektywie finansowej w latach 2007-2013. Tak jak w przypadku POIG – POIR także ma za zadanie zwiększyć innowacyjność w Polsce. PO Innowacyjna Gospodarka nie doprowadziła tego pomysłu do końca. Jak będzie z PO Inteligentny Rozwój? Według ekspertów będzie lepiej. Ma on realnie zwiększyć poziom gospodarki w naszym kraju. Stawia on przede wszystkim na powiązania pomiędzy sektorem nauki oraz sektorem biznesu. Inwestycje w tym programie to inwestycje w szczególności w badania i rozwój.

Wracając jednak do pytania jak pozyskać dotację na POIR myślę, że mimo wszystko jest jeszcze za wcześnie aby móc udzielić na nie odpowiedzi. POIR jest ciągle w fazie konsultacji społecznych i zmian. Co więcej nawet sama minister rozwoju regionalnego zauważa, że jest to najbardziej ambitny i wymagający program w nowej perspektywie i nawet w trakcie programowania możliwe będą zmiany umożliwiające dostosowanie się do rynku, potrzeb i możliwości przedsiębiorstw.

Warto jednak szukać informacji jak pozyskać dotację na POIR. Już niedługo powinny pojawiać się one na przeróżnych stronach.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60