You are here

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca

Jest w Krakowie szerokie grono osób, które chcą wymienić swój stary piec węglowy na nowy gazowy, olejowy albo elektryczny. Z różnych powodów sami nie mogą tego zrobić. Chcą bardzo zacząć chronić środowisko i atmosferę. Nie chcą już, aby w ich powietrzu unosiły się szkodliwe pyły i gazy. Nie wiedzą jednak jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca. postaramy się to wyjaśnić.
Gmina Kraków w 2014 roku przygotował program ograniczania niskiej emisji, z którego można otrzymać liczne dotacje na zakup nowego pieca do własnego domu, przedsiębiorstwa czy wspólnoty mieszkaniowej. Przeznaczony jest on dla szerokiego grona osób, zamieszkujących Kraków, głównie dzielnice takie jak Grzegórzki, Krowodrza, Stare miasto czy Zwierzyniec.
Dofinansowanie można otrzymać wypełniając odpowiedni wniosek i składając go w Urzędzie Miasta Krakowa, w Kancelarii Magistratu lub w Punkcie Obsługi Mieszkańców. W tych miejscach dostępny jest także wzór wniosku. Rozpoczął się już ich nabór i trwać będzie do dnia wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Po złożeniu wszystkich dokumentów rozstrzygnięty zostanie konkurs. Wnioski komisja rozpatruje po zakończeniu danego miesiąca i ma na to 60 dni.
To czy dostaniem dotację zależy do wielu czynników. Jednym z nich jest poprawnie napisany wniosek. Wszystko w nim musi się zgadzać. Nie jest to takie łatwe jak się wydaje. W dokumencie tym jest wiele pytań, na które nie zawsze umiemy prawidłowo odpowiedzieć, nie znając się na tym. Wystarczy tylko zadzwonić lub skontaktować się z nami za pomocą poczty elektronicznej. My udzielimy odpowiedzi na wszystkie państwa pytania i pomożemy w uzyskaniu dofinansowania, a szczególnie w wypełnieniu wniosku.
Wszyscy, którzy chcą wiedzieć więcej na temat tego, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca mogą skontaktować się z nami, a my już wszystko dokładnie wyjaśnimy.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60