You are here

Jak uzyskać dotację z POIR?

O Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój robi się w ostatnim czasie coraz głośniej. Budzi on zainteresowanie wszystkich tych, którzy chcieliby pozyskać dodatkowe fundusze na przedsięwzięcia jakich już się podjęli lub jakie w przyszłości podejmą. Unia Europejska na ten program w naszym kraju zdecydowała się przeznaczyć około 82,3 mld złotych, dlatego wielu chętnie skorzystałoby z dofinansowania.

Pierwszym krokiem w tym kierunku powinno być dogłębne zapoznanie się z regulaminem, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie „jak uzyskać dotację z POIR”. Regulamin bez problemu można znaleźć w Internecie i pozwala on w ciągu kilkunastu minut zweryfikować czy pasujemy do profilu potencjalnego adresata programu. Nie jest on przeznaczony dla wszystkich, do grona beneficjentów należą: przedsiębiorstwa, Instytucje Otoczenia Biznesu, konsorcja, platformy technologiczne oraz klastry.

Kolejnym etapem musi być próba wykazania się. Każde przeciętne zgłoszenie zginie pośród innych mało charakterystycznych, których na pewno będzie bardzo dużo. Tylko nielicznym uda się przyciągnąć na siebie uwagę i przekonać, że to właśnie im należy się dotacja. Trzeba dołożyć wszelkich starań aby prześcignąć konkurentów. Chętnych do przyjęcia dodatkowych funduszy jest bardzo wielu, dlatego nie obejdzie się bez oryginalnego pomysłu oraz ryzykownych decyzji, które pozwolą się wyróżnić.

Nie ma uniwersalnej recepty czy gotowego przepisu na to jak uzyskać dotację z POIR. Każdy przedsiębiorca na swój własny sposób musi zadecydować jakie działania podejmie w celu otrzymania dofinansowania.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60