You are here

Kraków i nowoczesne piece gazowe

„Kraków i nowoczesne piece gazowe” to jeden z nagłówków, które w ostatnim czasie możemy spotkać w większości gazet. Dzieje się tak dlatego, że miasto przystąpiło do walki z całkowicie brudnym powietrzem. Celem jest osiągnięcie jak najniższego wskaźnika odzwierciedlającego poziom zanieczyszczenia.

W tym celu wydano rozporządzenie, że do 2018 roku każdy mieszkaniec Krakowa będzie musiał zmienić swój dotychczasowy piec (zmieniamy tylko węglowy) na bardziej ekologiczny. Stąd wziął się wspomniany już jeden z nagłówków „Kraków i nowoczesne piece gazowe”, ponieważ właśnie piec gazowy jest jedną z opcji, którą można wybrać.

Przed zmianą, można wziąć udział w konkursie o pozyskanie dotacji na nowy piec. Pieniądze przydzielane są przez Urząd Miasta Kraków. Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat naboru i czym prędzej sporządzić, a następnie wysłać wniosek. Liczba przydzielonych dotacji jest ograniczona, ponieważ pomoc przyznawana jest do momentu wyczerpania zgromadzonych 2,8 mln.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60