You are here

Likwidacja pieca węglowego w celu otrzymania dofinansowania w mieście Kraków

Likwidacja pieca węglowego w celu otrzymania dofinansowania w mieście Kraków, to bez wątpienia podstawa. Niebawem, bo już w 2018 roku każdy mieszkaniec Krakowa będzie zobowiązany do tego, aby pozbyć się funkcjonującego do tej pory pieca, którego paliwem stałym był węgiel. Krakowianie będą mogli skorzystać m.in. z pieców gazowych, elektrycznych i sieciowych.
Celem każdego podejmowanego działania nie jest uprzykrzenie życia mieszkańcom Krakowa czy narażenie ich na niepotrzebne koszty... Nic z tych rzeczy. Nie chodzi o nic innego jak o poprawę stanu środowiska – głównie powietrza, co wiąże się z poprawą zdrowia mieszkańców, a to z pewnością jest efekt bezcenny.

Wydawać by się mogło, że likwidacja pieca węglowego w celu otrzymania dofinansowania w mieście Kraków to sprawa bardzo kosztowna. Nie do końca jest to prawda, gdyż za samą likwidację pieca nie trzeba płacić, a zakup i montaż nowego – ekologicznego został wliczony w kwotę dofinansowania, które można otrzymać od miasta. Jest to spory krok w kwestii pozbycia się nie tylko fatalnej etykiety na temat zanieczyszczonego powietrza w tym mieście, ale również zwalczenia problemów takich, jak kwaśne deszcze, smog, niepożądane zapachy, powiększająca się dziura ozonowa oraz efekt cieplarniany.

Podsumowując jest to szansa dla nas wszystkich, aby w końcu żyło się lepiej. Zmiana pieca na ekologiczny to doskonały dowód na to, że wcielenie w życie oszczędzania w domu jest możliwe w sposób całkiem szybki, prosty i przyjemny.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60