You are here

Obniżenie kosztów ogrzewania w Krakowie

Posiadasz w swoim domu piec węglowy lub ogrzewasz swój dom w inny dość drogi sposób? Zmień to. Zaczęło się już obniżanie kosztów ogrzewania w Krakowie.

W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji gmina Kraków postanowiła rozpocząć działania mające na celu ochronę środowiska i obniżenie kosztów ogrzewania naszych mieszkań. Już teraz możemy postarać się o dotację celową na działania związane z wymianą naszych starych piecy węglowych na nowe, bardziej ekologiczne. Ty także możesz z takiego dofinansowania skorzystać i zlikwidować swoje palenisko węglowe.

Obniżenie kosztów ogrzewania w Krakowie jest dla każdego mieszkańca bardzo ważne. Rachunki są wysokie, węgiel także drogi. Ale teraz jest na to rozwiązanie. Można zakupić mowy piec gazowy, elektryczny lub olejowy. Są one o wiele tańsze w utrzymaniu niż piece węglowe. Nie wymagają w ogóle obsługi. Same zabierają potrzebne im paliwo i rozprowadzają po naszych domach. Gaz jest w Polsce dostępny na bieżąco. Nie ma z nim większych problemów. Nie zanieczyszcza on środowiska, jest mu przyjazny. Innym sposobem na grzanie w naszym domu jest zainstalowanie odnawialnego źródła ciepła, jakim są kolektory słoneczne. Taka inwestycja jest bardzo opłacalna. Tylko raz wydajemy pieniądze, na zakup potrzebnego sprzętu. Później przez lata nie musimy żadnych rachunków płacić. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić można podłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej i z niej czerpać ciepło dla naszego domu. Jest to jeden z najtańszych sposobów.

Teraz wymiana starego pieca jest szczególnie opłacalna. Możemy otrzymać dotację celową na zainstalowanie ekologicznego źródła ciepła. Pokrywa ono czasami nawet 100% kosztów inwestycji. Aby taką dotację otrzymać należy wypełnić odpowiedni wniosek, złożyć go w wyznaczonym miejscu na terenie Krakowa i poczekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Wszystkie dokumenty muszą zostać poprawnie wypełnione, żebyśmy mieli szansę na otrzymanie dotacji. Aby jak najwięcej osób mogło z dotacji skorzystać, nasi fachowcy pomagają w poprawnym i skutecznym napisaniu wniosku. Udzielają także dodatkowych informacji. Wystarczy się z nami skontaktować, a powiększą się twoje szanse na obniżenie kosztów ogrzewania w Krakowie. Nie czekaj, zadzwoń.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60