You are here

PARP POIR

Na samym początku należy napisać czym w ogóle jest PARP. Otóż jest to agencja rządowa, która podlega właściwemu Ministrowi ds. gospodarki.

Instytucja ta zajmuje się zarządzaniem funduszami, które pochodzą z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Pieniądze te są przeznaczane na wsparcie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.

PARP POIR będzie się zajmował przede wszystkim pomocą w ramach realizacji Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, którego celem będzie promocja innowacyjności wśród przedsiębiorców. Spora zmiana czeka również w kwestii przyznawania pieniędzy. Będzie mniej bezzwrotnych dotacji, a więcej instrumentów finansowych takich, jak niskoprocentowe pożyczki, a także gwarancje bankowe.

Pieniądze przyznane Polsce na lata 2014-2020 obowiązkowo muszą zostać rozsądnie zagospodarowane, ponieważ przewiduje się, że dotacja ta będzie ostatnią tego typu pomocą finansową kierowaną do Polski. Stanie się tak dlatego, że według najnowszych prognoz, w 2020 roku Polska będzie na tyle bogatym krajem, że nie będzie miała możliwości pozyskania dotacji w takiej skali, jak miało to miejsce do tego czasu.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60