You are here

POIR Dotacja Unijna

W latach 2014 - 2020 pojawi się wiele dotacji unijnych, wśród nich znajdą się oczywiście dotacje na POIR, który przez wielu uważany jest za najbardziej ambitny program operacyjny. Zastąpił on Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka z lat 2007 - 2013.
Do kogo jest kierowany?

W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dofinansowania skierowane będą przede wszystkim do średnich i małych przedsiębiorstw, które współpracować będą z instytucjami naukowymi lub inwestować w opracowanie nowych technologii i badań. W projekcie będą mogły oczywiście brać udział jednostki naukowe, którym przedsiębiorcy, będą wskazywać jakie badania są najbardziej potrzebne. Oni będą je wykonywać, przy okazji wykorzystując sprzęt jakim dysponują.

W jaki celu ?

Program ten ma w najbliższych latach podnieść poziom, konkurencję i innowacyjność polskiej gospodarki. Jednak jego głównym celem jest wsparcie przedsiębiorstw w działalności badawczo - rozwojowej oraz podniesienie jakości i efektywności badań naukowych. Ważne jest także, aby istniejący już sprzęt do badań był lepiej wykorzystywany niż dotychczas oraz by skupiano się na wybranych, ważnych obszarach badań, aby podnieść ich jakość.
POIR dotacja unijna jest bardzo korzystna dla wszystkich przedsiębiorców i warto z niej skorzystać.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60