You are here

Pomoc w sfinansowaniu wymiany pieca węglowego

Ze względu na postępujący wzrost emisji dwutlenku węgla, jaki ma miejsce od kilku lat, władze postanowiły podjąć dodatkowe środki zapobiegawcze. Wszystko dlatego, że rezultaty dotychczasowych działań okazują się niewystarczające.
Krakowski Urząd Miasta zarządził wznowienie programu, który był przeprowadzany w latach ubiegłych i za swój nowy cel obrał sobie pomoc w sfinansowaniu wymiany pieca węglowego.

Jak wynika z dokumentacji większości domów i mieszkań na terenie miasta wciąż ogrzewane są za pomocą systemów opartych na spalaniu węgla. Krakowianinie chociaż posiadają odpowiednią wiedzę i zdają sobie sprawę iż to oni są w znacznej mierze sprawcami smogu unoszącego się nad miastem, nie podejmują żadnych działań, które miałby na celu zamianę pieca na proekologiczny. Nie jest to tanie przedsięwzięcie i być może to stanowi barierę. Na szczęście dzięki Programowi Ograniczania Niskiej Emisji będą oni mogli starać się o dodatkowe środki, które być może nawet całkowicie pokryją całość prac i zakup nowego urządzenia.

Pomoc w sfinansowaniu wymiany pieca węglowego skierowana jest w zasadzie do wszystkich, i to w ich interesie powinno być skorzystanie z zaistniałej możliwości, ponieważ wymiana instalacji prędzej czy później będzie nieunikniona.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60