You are here

Pozyskiwanie dotacji unijnych 2014

Nasze Państwo co roku otrzymuje dodatkowe fundusze, które mają być przeznaczone na ściśle określone cele. Część z nich wykorzystywana jest na rozbudowę infrastruktury, na rozwój szkolnictwa, czy jak to było kilka lat temu na budowę obiektów sportowych. Inne wykorzystywane są na rozwój różnego rodzaju programów operacyjnych, a w zasadzie na wykonanie mniejszych projektów, które wchodzą w ich zakres.

Pozyskiwanie dotacji unijnych 2014 nie należy do najprostszych zadań. Wielu przedsiębiorców bardzo chętnie korzysta z możliwości ubiegania się o wsparcia finansowego na realizację przedsięwzięć, które planują rozpocząć w przyszłości. Jest to jednak poważna decyzja ponieważ wiąże się z obowiązkiem całkowitego wywiązania się z zawartej umowy, prowadzeniem dodatkowej księgowości oraz ryzykiem. Inwestycje te są kontrolowane a każda nieścisłość wyjaśniana. W przypadku złamania regulaminu albo wydania pieniędzy niezgodnie z przeznaczeniem należy liczyć się z możliwością, że darowane pieniądze trzeba będzie zwrócić. Pozyskiwanie dotacji unijnych, jak już wcześniej wspominałam nie należy do najprostszych zadań. Nawet sam proces zbierania informacji na ich temat stanowi dla wielu kłopot. Aby ją otrzymać, również trzeba się postarać, ponieważ liczba chętnych zazwyczaj przekracza możliwości budżetu.

Konkurencyjność jest zatem duża, a wyróżnić się i zabłysnąć jest niezwykle trudno. Bywa, że skomplikowany wniosek czy ogromna ilość dokumentacji skutecznie zniechęcają i odstraszają.
Aby ułatwić życie przedsiębiorcom w ostatnim czasie pojawiło się wiele biur, dla których pozyskiwanie dotacji unijnych stanowi główny cel działania. Nasza firma również zajmuje się udzielaniem informacji na temat dofinansowań oraz sposobów ich uzyskiwania.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60