You are here

Program nowych techologii grzewczych

Ostatnio bardzo dużo mówi się o tym, że nasza atmosfera jest zanieczyszczona. Duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska i zwalczanie przyczyn jej złego stanu. Dlatego coraz częściej zamiast starych piecy węglowych montuje się nowe, wygodniejsze i zdrowsze systemy grzewcze. Należą do nich przede wszystkim piece gazowe, kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Program nowych technologii grzewczych kładzie szczególny nacisk właśnie na ochronę środowiska. Ogrzewanie ma być tanie, funkcjonalne i przede wszystkim ekologiczne. Do nowoczesnych sposobów na ciepło w domach można zaliczyć w szczególności pompy ciepła. Uzyskują one energię cieplną z gruntu, z wód podziemnych, powietrza i wód gruntowych. Pompy takie nie wymagają naszej obsługi. Działają same i nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu utrzymuje w nim jednakową temperaturę. Jest to jednak bardzo kosztowna inwestycja.
Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest instalacja kolektorów słonecznych. Wykorzystują one energię Słońca do ogrzania naszego domu i wody. Jest to źródło odnawialne. Słońce świeci cały czas i w najbliższym czasie nie ma zamiaru tego przerywać. Możemy więc, bez utraty czegokolwiek ze Słońca korzystać. Inne paliwa się skończą np.: węgiel czy gaz, a Słońce nadal będzie świecić. Jedynym problemem są koszty jakie musimy ponieść w związku z zakupem kolektorów. Są one po prostu wysokie.

Ale teraz to nie jest już problem. Można bowiem, na takie ekologiczne rozwiązanie otrzymać dotację z Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla miasta Krakowa. Program ten przygotowany został po to, aby chronić środowisko i pomóc mieszkańcom w zmianie starego ogrzewania. Dofinansowanie obejmuje także program nowych technologii grzewczych. Mogą jej otrzymać prawie wszystkie osoby, które się o to postarają. Należy tylko wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w wyznaczonym miejscu. Napisanie go nie jest takie łatwe, dlatego nasi eksperci pomogą w tym wszystkim, którzy będą tego potrzebowali. Jeśli chcesz wypełnić wniosek szybko i skutecznie oraz zwiększyć swoją szanse na otrzymanie dotacji - dzwoń i dowiedz się więcej.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60