You are here

Program ograniczania niskiej emisji

Ruszyła kolejna edycja programu, mającego na celu umożliwienie mieszkańcom Krakowa wymianę pieców, które działają dzięki spalaniu węgla na dynamiczne piece akumulacyjne.

Uchwała Rady Miasta, zatwierdzająca Program Ograniczania Niskiej Emisji oraz zasady jego realizacji ostatecznie weszła w życie. Aby ubiegać się o możliwość skorzystania z programu i uzyskać zwrot nawet do 100% kosztów jakie poniesiemy podczas wymiany systemu grzewczego, należy wypełnić wniosek. Nie można jednak zwlekać bo chociaż do dyspozycja jest około 2 800 000 złotych, ze względu na żywe zainteresowanie z całą pewnością środków nie wystarczy.
Formularze aplikacyjne o udzielenie dofinansowania na wymianę palenisk węglowych można składać między innymi do Urzędu Miasta Krakowa, lub przesyłać drogą elektroniczną. Wnioski złożone w danym miesiącu rozpatrywane są po jego zakończeniu przez specjalną komisję, która ma na to zaledwie 60 dni.

Wszyscy, którzy zechcą wykorzystać możliwości jakie daje Program Ograniczania Niskiej Emisji podpisują umowę o dotacje i zobowiązują się do realizacji zadania w niej zawartego. Muszą również dokonać rozliczenia do dwóch tygodni po zakończeniu prac. Dopiero po jego akceptacji zostaną im zwrócone środki.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60