You are here

Program ograniczania niskiej emisji dla Krakowa

Program ograniczania niskiej emisji dla Krakowa zachęca do wybierania alternatywnych źródeł ciepła, i skupia się przede wszystkim na ekologii. Urzędnicy proszą mieszkańców o zapoznawanie się z ofertą, podkreślając, że sami odczują korzyści wynikające z ograniczenia spalania węgla. Zwracają oni naszą uwagę na konsekwencje zaniedbania wymiany systemu grzewczego, przypominając, że sami jesteśmy winni zmianom klimatycznym, efektowi cieplarnianemu, dziurze ozonowej czy smogowi.

Podczas wymiany pieca możliwe jest uzyskanie zwrotu kosztów nawet w 100%, a wszystko zapewnia program ograniczania niskiej emisji dla Krakowa. Na jego realizacje w roku 2014 zostało przeznaczone 2 800 000 złotych, więc jak widać środków jest sporo. Należy jednak się spieszyć ponieważ chętnych jest dużo a budżet jest ograniczony. Aby skorzystać z możliwości uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego należy wypełnić prosty formularz i złożyć go w Wydziale Kształtowania Środowiska. Wszystkie niezbędne informacje na temat zasad programu, wniosków i procesu ubiegania się o dotacje można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Krakowa.
Procedura nie jest skomplikowana a urzędnicy deklarują swoją pomoc.

Jeśli zatem jesteśmy posiadaczami systemu grzewczego opartego na spalaniu węgla nie pozostaje zatem nic innego jak wypełnić formularz i czekać na przyznanie nam środków.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60