You are here

Program Ograniczania Niskiej Emisji Kraków

Czym jest program ograniczania niskiej emisji Kraków? Jest to program, którego głównym założeniem jest poprawa jakości powietrza atmosferycznego przez modernizację źródeł energii dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy też budynków przedsiębiorstw.
W ramach tego programu można uzyskać dotację. W jakiej wysokości? To zależy. Niektórzy mogą liczyć nawet na stu procentowe zwroty kosztów modernizacji starych i nie ekologicznych kotłowni, a inni na 1000 zł od metra kwadratowego powierzchni instalacji solarnej. Dotacja może tez pokryć inwestycje w kotły kondensacyjne gazowe czy pompy ciepła. Środki na dotacje w szczególności są przyznawane, jeśli w rachubę wchodzi zmiana paliwa węglowego na ogrzewanie gazowe, kolektory słoneczne czy pompę ciepła.
Wnioski o dotację mogą składać osoby fizyczne, przedsiębiorcy, osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe czy też jednostki sektora finansów publicznych, które są gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
Dlaczego możliwe jest otrzymanie dotacji? Gdyż Kraków jest miastem zanieczyszczonym, stan jego środowiska naturalnego nie jest za ciekawy. Dlatego bardzo ważne jest, aby pomóc w jego ochronie- do czego może się przyczynić zmiana pieca. Jednak instalacja nowego pieca może przyprawić ludzi o niemałe koszty. W tym właśnie celu powstał program ograniczania niskiej emisji Kraków. Dbajmy o to, co nasze i starajmy się zmienić w jak największej ilości formę ogrzewania. Przecież dzięki czystszemu środowisku lepiej będzie się żyło i nam i przyszłemu pokoleniu.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60