You are here

Projekt horyzont 2020

Projekt horyzont 2020 to tytuł programu finansowanego ze środków unijnych. Jego głównym zadaniem jest stworzenie spójnego systemu finansowania badań naukowych i innowacji. Nie da się ukryć, że jest on dużą szansą na rozwój polskiej innowacji, której daleko do innych krajów europejskich. Otrzymane dofinansowanie miałoby obowiązywać przez cały proces realizacji projektu, któremu przyznano dotację na podstawie udziału w konkursie. Począwszy od koncepcji naukowej, poprzez szereg badań, aż po wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania, produktu na rynek. Udział w konkursie mogą brać jednostki gospodarcze spełniające normy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Otrzymaną pomoc finansową mogą przeznaczyć w zależności od potrzeb na:
- zakup potrzebnego sprzętu,
- oprogramowania,
- na wynagrodzenia,
- na badania i wiele innych.
Unia Europejska próbuje za wszelką cenę jak najbardziej ułatwić innowacyjnym przedsiębiorcom rozpoczęcie działania. Skrócono między innymi czas oczekiwania od momentu złożenia wniosku do otrzymania dofinansowania z 12 do 8 miesięcy.
Udział w Horyzoncie 2020 daje znaczną szansę na rozwój Twojego przedsiębiorstwa i Twoich pracowników.

Zdecydowałeś się złożyć wniosek? Koniecznie się z nami skontaktuj, a eksperci pomogą Ci uzupełnić całą potrzebną dokumentację i złożyć wniosek o dotację.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60