You are here

Refundacja kosztów zmiany ogrzewania

Chociaż każdy zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje niesie za sobą bagatelizowanie postulatów ekologów, tylko nieliczni podejmują konkretne działania mające na celu zadbanie o środowisko naturalne. Nie jest łatwo przekonać społeczeństwo do nowych rozwiązań, ludzie podchodzą sceptycznie do segregowania śmieci czy recyklingu. Zazwyczaj argumentami usprawiedliwiającymi ich podejście jest poniesienie ewentualnych kosztów czy wymóg poświęcenia czasu. Jedną z możliwości zadbania o nasze miasto, a w zasadzie o całą planetę jest niezmniejszenie spalania węgla. Można tego dokonać za sprawą wymiany systemu grzewczego w naszym domu czy mieszkaniu. Istnieje możliwość ubiegania się o dotację w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Wymaga on wypełnienia tylko krótkiego wniosku, a refundacja kosztów zmiany ogrzewania sprawi, że być może nie zapłacimy ani złotówki.

Beneficjentami programu są podmioty zaliczane do sektora finansów publicznych czyli osoby fizyczne i prawne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorstwa czy jednostki sektora finansów publicznych.
Formularze można składać do końca wyczerpania się środków przeznaczonych na te działania, między innymi w Urzędzie Miasta Kraków. Dzięki dotacji można otrzymać 900 zł za każdy kW mocy nowego źródła ogrzewania, ciepłej wody czy zainstalowanej pompy ciepała, a za każdy metr kwadratowy kolektora słonecznego około 1000 złotych. Władze miasta mają nadzieję, że refundacja kosztów zmiany ogrzewania stanie się skuteczną motywacją dla Krakowian i zachęci ich do zadbania o swoje środowisko.

Tags: 

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60