You are here

Regulamin POIR

Czas, kiedy o dotacjach robi się coraz głośniej jest coraz bliżej... Jesteś przedsiębiorcą i interesuje Cię pozyskanie dotacji na własną działalność gospodarczą? Nie wiesz od czego zacząć, ale jak najprędzej chciałbyś znaleźć się w gronie beneficjentów programu unijnego np. POIR? Wiele osób starających się o dofinansowanie z Unii Europejskiej nie zdaje sobie sprawy z tego, że najważniejszą sprawą jest zapoznanie się z treścią i zasadami, które zawiera regulamin POIR.

Jednym z najczęstszych pytań i wahań w kwestii pozyskania dotacji jest po prostu brak wystarczającej wiedzy w tym temacie. Jeśli ktoś zamierza zrobić to na przysłowiowe „odczep się”, to na wstępie chciałabym oznajmić, że z takim podejściem, na pewno się nie uda.

Regulamin POIR, chyba jak każdy inny tego typu dokument, można szybko znaleźć w Internecie. Dlatego skoro jesteś zainteresowany tym przedsięwzięciem, pamiętaj, aby swój projekt skonsultować z założeniami poszczególnych programów operacyjnych w nowej perspektywie 2014-2020.

Skąd pieniądze na udzielanie dotacji? Rzeczywiście, nie często zdarza się, aby któreś państwo otrzymało aż taką wysoką kwotę dofinansowania z UE. Dlaczego właśnie my? Otóż okazuje się, że według Komisji Europejskiej, jako społeczeństwo wyróżniliśmy się ogromnym zapałem i potencjałem rozwojowym. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak docenić ten gest i przystąpić do realizacji powierzonych nam zadań. Postawiona przed nami szansa prawdopodobnie już nigdy się nie powtórzy, gdyż przypuszcza się, że jest to ostatnia tego typu pomoc finansowa kierowana do społeczeństwa w Polsce. Skąd takie przypuszczenie? Na ten temat można by wiele pisać, ale ujmując to w skrócie, okazuje się, że według prognoz Polska w roku 2020 będzie na tyle bogatym krajem, że dofinansowanie nie będzie nam już przysługiwało.

Można powiedzieć, że w naszych rękach znajduje się obecnie przyszłość Polski. To od nas zależy jak wykorzystamy daną nam szansę. Jedno jest pewne – nie możemy jej zmarnować. Zatem wszyscy bierzemy się do pracy, bierzemy w ręce regulamin POIR, obmyślamy plan i staramy się o dotację! Pamiętaj – nic nie tracisz, a możesz wiele zyskać.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60