You are here

Rozliczanie projektów unijnych

Rozliczenie projektów unijnych okazuje się sporym wyzwaniem dla wielu osób, którym zostało powierzone prowadzenie dotacyjnej dokumentacji oraz księgowości. Jak wiadomo, zadanie to wymaga doskonałej znajomości zarówno obowiązujących przepisów prawnych, jak i księgowych, które mają olbrzymi wpływ na efekt owej pracy.

To właśnie na osobach rozliczających projekty unijne ciązy największa odpowiedzialność za końcowy efekt tego, czy dotacja zostanie w prawidłowy sposób wykorzystana. Bardzo często firmy, które otrzymały dotację nie radzą sobie właśnie z prawidłowym rozliczeniem owego dofinansowania przed instytucją je przydzielającą.

Czy zatem wiesz na co zwrócić uwagę w kwestii rozliczania projektu unijnego?
Otóż tego typu kontrola jest dobrym sprawdzianem dla danego beneficjenta. Wiele osób jeszcze przez wizytą kontrolną, ma problem z tym, aby projekt realizować zgodnie ze złożoną dokumentacją aplikacyjną. W większości przypadków jest to wynikiem tego, że zadanie to jest bardzo czasochłonne oraz wymaga dokładnej organizacji pracy. Wymogi dotyczące poszczególnych programów unijnych ulegają częstym zmianom, co powoduje, że realizacja projektów staje się jeszcze bardziej złożona.

Dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się na zatrudnienie osoby, która będzie się zajmowała stricte prowadzeniem całej dokumentacji dotacyjnej, co wbrew pozorom nie jest takie kosztowne, jak mogłoby się wydawać wielu osobom. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które poszukują pomocy w ubieganiu się, a następnie rozliczenie dotacji unijnej.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60