You are here

Dofinansowanie unijne

Wnioski o dofinansowanie POIR 1.1.1

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój realizuje poddziałanie 1.1.1 "szybka ścieżka" dotyczące badań przemysłowych i prac rozwojowych realizowanych przez przedsiębiorstwa.
Cel działania to podniesienie innowacyjności przedsiębiorstw dzięki wykorzystaniu wyników prac B+R w działalności gospodarczej, którą dana firma prowadzi.

Adresatami poddziałania 1.1.1 "szybka ścieżka" są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dotacje unijne Małopolskie

W ramach dofinansowań na lata 2014-2020 oprócz realizacji sześciu głównych Programów Operacyjnych możemy spodziewać się działań w ramach wielu mniejszych planów, które przede wszystkim związane są z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi poszczególnych regionów w naszym kraju.

Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości

Marzysz o polepszeniu funkcjonowania Twojej firmy? Główną przeszkodą jest brak odpowiedniego kapitału? Skorzystaj z pomocy jaką oferuje Ci województwo mazowieckie! Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości to realizacja celu jakim jest podniesienie konkurencyjności mikroprzedsiębiorstw i MSP poprzez przystosowanie ich do rynków oraz zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości.

RPO WM 2014

Konkurs RPO WM 2014 to nic innego jak możliwość pozyskania środków finansowych w ramach dotacji inwestycyjnych w województwie mazowieckim. Warto złożyć wniosek i otrzymać pieniądze, gdyż jest to możliwość na dodatkowe fundusze, które pozwolą na polepszenie funkcjonowania firmy. Warunkiem jest jednak, aby składany wniosek był „na temat”.

Cele działania 1.5

Wiele można mówić na temat nowych zadań, które Polsce wyznacza Unia Europejska, ale cele działania 1.5 zostały już dokładnie sprecyzowane. Można do nich zaliczyć m.in. podniesienie konkurencyjności wśród polskich przedsiębiorstw, przystosowanie wymogów rynkowych oraz zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów i certyfikatów jakości.

RPO WM działanie 1.5 "rozwój przedsiębiorczości"

Co to jest RPO WM działanie 1.5 "rozwój przedsiębiorczości" i dlaczego zostało stworzone? Jest to główny instrument realizacji polityki rozwoju regionu, który przeznaczony został dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w celu zwiększenia ich konkurencyjności. Podmioty gospodarcze mają słabą konkurencyjność, dlatego potrzeba skupić działania na bezpośrednim wsparciu przedsiębiorczości.

Dotacje na środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w woj. mazowieckim

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego mają się z czego cieszyć. Ruszył bowiem nabór wniosków w ramach konkursu RPO WM 2014, który może w znaczny sposób polepszyć funkcjonowanie firm na terenie Mazowsza. Może, ale nie musi. Wystarczy tylko chcieć i włożyć w to odrobinę zaangażowania. Nie wszyscy przedsiębiorcy otrzymają pieniądze. Szansę na otrzymanie dotacji mają Ci, którzy złożą wniosek w odpowiednim czasie. Zainteresowany? Dowiedz się więcej.

RPO 1.5 dla Województwa Mazowieckiego

RPO 1.5 dla Województwa Mazowieckiego to Regionalny Program Operacyjny dla tego województwa realizowany w ramach schematu 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Firma zgłaszająca swój wniosek musi działać na terenie województwa mazowieckiego, a realizacja projektu musi być przewidziana również na terenie tego województwa.

Dotacje z UE dla przedsiębiorców z woj. dolnośląskiego

Po raz kolejny można otrzymać liczne dotacje z UE dla przedsiębiorców z woj. dolnośląskiego. Pojawiły się dotacje dla MŚP wspierające innowacyjność na poziomie przedsiębiorstwa z wyłączeniem projektów z zakresu turystyki w ramach schematu 1.1 A2 RPO.

Pomoc w uzyskaniu dotacji unijnej

Dotacje unijne mogą być wykorzystane w przeróżnych dziedzinach życia. Są szansą dla beneficjentów i mogą dać im ogromne możliwości. Chyba każdy chciałby skorzystać z okazji i uzyskać publiczne środki pieniężne na realizację określonego celu. Dzięki funduszom z UE przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje firmy, jednostki naukowe mogą realizować nowe doświadczenia, a nawet gospodarstwa domowe mogą otrzymać dofinansowanie na przykład na wymianę pieca. Unia daje nam szerokie perspektywy, które warto wykorzystać.

Pages

Subscribe to RSS - Dofinansowanie unijne

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60