You are here

Dotacja 2014

Działanie Horyzont 2020

Działanie Horyzont 2020 to największy w historii program, który ma na celu finansowanie badań naukowych innowacji na obszarze Unii Europejskiej. Chodzi tu o stworzenie spójnego systemu finansowania inwestycji. Działanie Horyzont 2020 posiada ogromny budżet, który wynosi 80 mld euro. Powstał specjalny program - Pakt dla Horyzontu 2020. Wynikło to z propozycji Ministerstwa Nauki. Ponad 340 jednostek naukowych zobowiązało się do wspierania i aktywizacji zespołów badawczych.

Etapy pozyskiwania dotacji unijnej 2014-2020

Staranie się o otrzymanie dodatkowych funduszy na realizację przedsięwzięć nie należy do najprostszych zadań, wymaga poświęcenia czasu i energii.

Etapy pozyskania dotacji unijnej 2014-2020:

- opracowanie pomysłu,
- znalezienie programu z którego chce się skorzystać,
- zapoznanie się z regulaminem programu,
- opracowanie projektu,
- sporządzenie wniosku aplikacyjnego,
- kompletownie dokumentacji,
- sprawdzanie terminów naboru wniosków,
- złożenie wniosku.

Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości RPO Województwa Mazowieckiego

Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości RPO Województwa Mazowieckiego skupia się wokół mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Są one bowiem bardzo ważne dla rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu innowacyjności.

Rozwój MSP w dużej mierze zależy od inwestycji. Przeprowadzono jednak badania, które wskazały, że podmioty te nie posiadają wystarczających zasobów własnych środków, które mogłyby na inwestycje przeznaczyć. Dlatego też będą mogły pozyskać na ten cel wsparcie unijne. Możliwy będzie też zakup nowych maszyn, urządzeń, oprogramowań, aby unowocześnić wyposażenie w firmie.

1.5 RPO WM 2014

Ruszył nabór wniosków o dotację w ramach programu 1.5 RPO WM 2014!

Dotacje z UE dla przedsiębiorców z woj. mazowieckiego

Przedsiębiorco! Czas zacząć działać! Skieruj swoje myśli na dotacje z UE dla przedsiębiorców z woj. mazowieckiego! Dlaczego? To możliwość na pozyskanie dodatkowych środków na rozwój działalności. Celem każdego przedsiębiorcy jest osiągnięcie sukcesu firmy, a to możliwe jest wyłącznie poprzez jej nieustanny rozwój. Jeżeli więc masz możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy, które pomogą Ci zrealizować ten cel, to dlaczego z tego nie skorzystać?

RPO WM 2014

Konkurs RPO WM 2014 to nic innego jak możliwość pozyskania środków finansowych w ramach dotacji inwestycyjnych w województwie mazowieckim. Warto złożyć wniosek i otrzymać pieniądze, gdyż jest to możliwość na dodatkowe fundusze, które pozwolą na polepszenie funkcjonowania firmy. Warunkiem jest jednak, aby składany wniosek był „na temat”.

Cele działania 1.5

Wiele można mówić na temat nowych zadań, które Polsce wyznacza Unia Europejska, ale cele działania 1.5 zostały już dokładnie sprecyzowane. Można do nich zaliczyć m.in. podniesienie konkurencyjności wśród polskich przedsiębiorstw, przystosowanie wymogów rynkowych oraz zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów i certyfikatów jakości.

RPO WM działanie 1.5 "rozwój przedsiębiorczości"

Co to jest RPO WM działanie 1.5 "rozwój przedsiębiorczości" i dlaczego zostało stworzone? Jest to główny instrument realizacji polityki rozwoju regionu, który przeznaczony został dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w celu zwiększenia ich konkurencyjności. Podmioty gospodarcze mają słabą konkurencyjność, dlatego potrzeba skupić działania na bezpośrednim wsparciu przedsiębiorczości.

Dotacje na środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w woj. mazowieckim

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego mają się z czego cieszyć. Ruszył bowiem nabór wniosków w ramach konkursu RPO WM 2014, który może w znaczny sposób polepszyć funkcjonowanie firm na terenie Mazowsza. Może, ale nie musi. Wystarczy tylko chcieć i włożyć w to odrobinę zaangażowania. Nie wszyscy przedsiębiorcy otrzymają pieniądze. Szansę na otrzymanie dotacji mają Ci, którzy złożą wniosek w odpowiednim czasie. Zainteresowany? Dowiedz się więcej.

Pisanie wniosków o dotację POIR mazowieckie

Zakładasz działalność gospodarczą i potrzebujesz dodatkowych funduszy? A może nie jesteś początkującym przedsiębiorcą, lecz Tobie też przydałyby się dodatkowe fundusze na rozwój nowych technologii czy zwiększenie innowacyjności swojej firmy. Jeśli tak, to trafiłeś idealnie. Nasza firma oferuje Ci usługę jaką jest pisanie wniosków o dotację POIR mazowieckie. Oczywiście obsługujemy Klientów z całej Polski, nie tylko z tego województwa.

Pages

Subscribe to RSS - Dotacja 2014

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60