You are here

Ubieganie się o dofinansowanie POIR

Od 2014 roku w życie wchodzi nowy program operacyjny Unii Europejskiej. PO Inteligentny Rozwój będzie miał na celu, wzrost zapotrzebowania na rozwój i badania. O dofinansowanie w jego ramach starać się, będą mogli przedsiębiorcy (szczególnie ci mali i średni), jednostki badawczo-naukowe, instytucje z otoczenia biznesu.

Ubieganie się o dofinansowanie POIR wymaga przejścia kilku etapów. Są one podobne przy staraniu się o współfinansowanie z większości programów. Na początku ustalamy cel, jaki pragniemy osiągnąć, korzystając z środków Unii. Należy wziąć pod uwagę czas, w jakim chcemy go zrealizować. Kolejnym krokiem w pozyskiwaniu dotacji jest poszukiwanie programów i konkursów w ramach, których możemy osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli już taki znajdziemy, koniecznie należy się zapoznać z jego regulaminem i wymogami, jakie stawia. Mając już to za sobą, należy wypełnić wnioski o przyznanie wsparcia. Nie zawsze ten etap jest łatwy, więc z pomocą przychodzą firmy, zajmujące się pozyskiwaniem funduszów z UE i związanymi z tym sprawami. Gdy złożyliśmy wnioski w terminie, musimy zaczekać do momentu rozstrzygnięcia konkursów. W tym czasie złożone wnioski rozpatrywane są pod względem formalnym i merytorycznym. Zaakceptowanie celu, na jaki ma nam zostać przyznane wsparcie, jest końcówką starania się o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej.

Choć ubieganie się o dofinansowanie POIR jest długie, skomplikowane i zniechęca, warto korzystać póki mamy na to czas. Program trwa do 2020 roku. Na jego realizacje zostało przeznaczone wiele miliardów euro.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60