You are here

UE Dotacje POIR Kraków

„UE dotacje POIR Kraków” i od razu nasuwają się pytania – CO? GDZIE? KIEDY? JAK?

Chciałbyś rozpocząć/rozwinąć własną firmę, ale nie posiadasz wystarczających środków pieniężnych? W takim razie czas odpowiedzieć na powyższe pytania, bo to z pewnością pomoże Ci w rozwiązaniu tego problemu.

CO?
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR) to nic innego, jak jeden z programów unijnych realizowanych w Polsce, których zadaniem jest wsparcie przedsiębiorców zmierzających do poprawy stanu gospodarki.

GDZIE?
Odpowiedź jest prosta – w Polsce. Otóż trzeba wiedzieć, że Polska została obdarzona przez Komisję Europejską największym budżetem na lata 2014-2020, który trzeba odpowiednio wykorzystać.

KIEDY?
Jest to perspektywa finansowa realizowana w Polsce przez lata 2014-2020 w ramach Polityki Spójności. W poprzedniej perspektywie 2007-2013 wykorzystaliśmy pomoc w dobrym stopniu, ale tym razem może być lepiej. Już teraz, na początku perspektywy, zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby planujące założenie działalności, okazują wielkie zainteresowanie tą pomocą. Nasz entuzjazm nie powinien maleć, ponieważ wśród finansistów mówi się, że jest to ostatnia finansowa pomoc dla Polski od UE.

JAK?
Każda osoba zainteresowana pozyskaniem dotacji na założenie/rozwój swojej działalności lub inny cel, powinna zapoznać się z opracowanymi programami operacyjnymi, które posiadają dokładne wytyczne na temat tego, kto i na jaki cel może otrzymać wsparcie. Po wyborze programu, należy sporządzić odpowiedni wniosek, a następnie złożyć go w wyznaczonej do tego instytucji zajmującej się przydzielaniem dotacji z tego tytułu.

Czy kwestia „UE dotacje POIR Kraków” jest już dla Ciebie jasna? Mam nadzieję, że zdobyłeś informacje wystarczające do tego, aby zacząć działać. Jeżeli więc nic nie stoi na przeszkodzie, to działaj już teraz!

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60