You are here

Wniosek o dofinansowanie z UE

Jeśli chodzi o dotacje unijne nie ma uniwersalnej recepty, która powie nam co powinniśmy zrobić aby je otrzymać. Nikt nie poda nam wskazówek zapewniających sukces. Istnieje co najwyżej lista kroków, dzięki którym będziemy wiedzieli co po kolei powinniśmy robić. Niestety, wbrew powszechnej opinii sam wniosek o dofinansowanie z UE, stworzony bez uprzednich przygotowań nie wystarczy.

Najważniejszy jest pomysł, i to od niego należy zacząć. Musi on być sprecyzowany i dokładnie określać co zamierzamy, gdzie i jakie przewidujemy rezultaty. Następnie powinniśmy znaleźć program najlepiej odpowiadający naszym oczekiwaniom i potrzebom, a jednocześnie zaliczający nas do grona swoich beneficjentów. Aby tego dokonać można skorzystać ze specjalnego programu, znajdującego się na Portalu Funduszy Europejskich, służącego do wyszukiwania dofinansowań. Dzięki niemu po udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych pytań, otrzymamy propozycje dotacji z których będziemy mogli skorzystać Kolejnym działaniem powinno być dogłębne zapoznanie się z regulaminem. Bez tego nie uda nam się sporządzić odpowiedniego projektu. Następnie musimy dokonać kompletownia niezbędnej dokumentacji, a uwieńczeniem tego etapu jest złożony wniosek o dofinansowanie z UE. Dostarczyć trzeba go w wyznaczonym wcześniej terminie do instytucji, która zajmuje się przyjmowaniem wniosków aplikacyjnych. Potem pozostaje tylko czekać na odpowiedź zwrotną zawierającą decyzję o przyznaniu nam dodatkowych środków.

Ady otrzymać finansowe wsparcie komisja musi być przekonana, że spełniamy założenia programu i jesteśmy w stanie wykonać wszelkie zaplanowane inicjatywy. Następnie oceniany jest sam projekt, jego wykonanie i pomysł.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60