You are here

Wniosek PO IR

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój to program w którym w latach 2014-2020 będzie można walczyć o środki z Unii Europejskiej na rozwój przedsiębiorstwa. POIR najbardziej ze wszystkich 6 krajowych programów operacyjnych kierowany jest właśnie do firm. Pozyskane z Funduszu Europejskiego środki przeznaczyć będzie można na badania i rozwój, wzrost innowacyjności oraz zwiększenie konkurencyjności swoich produktów na rynku krajowym i zagranicznym. Istotną rolę będzie także miało zwiększenie ilości dostępnych miejsc pracy.

To wszystko można osiągnąć dzięki dotacji. Pojawia się jednak pytanie jak ją zdobyć. W rzeczywistości może okazać się to nawet jeszcze trudniejsze niż nam się wydaje. Pierwszy krok do otrzymania dofinansowania, bez którego wniosek PO IR nie może być złożony jest oczywiście dobry pomysł na rozwój. Dotacje przyznawane są zawsze jako podpora w realizacji określonego celu. Niestety, trzeba pamiętać, że dotacja to uzupełnienie własnych środków i zazwyczaj wymagany jest pewien wkład własny – należało będzie zatem uzbierać pewną ilość środków finansowych na rozpoczęcie projektu. Kolejny krok w drodze po dotacje to wniosek PO IR. Należy go napisać, co znów nie jest prostym zadaniem. Bez doświadczenia i znajomości tematu ciężko sporządzić jest dobry wniosek PO IR. Na szczęście nie musimy być z tym sami. Za niewielkim wynagrodzeniem możemy zlecić to firmie zajmującej się pozyskiwaniem dotacji. Później należy już tylko czekać i liczyć na szczęście.

Pomimo wszystkich problemów jakie mogą stanąć nam na drodze po dofinansowanie unijne, myślę że nie warto tracić takiej szansy na rozwój, wyrobienie marki, a nawet dania możliwości zatrudnienia jakiejś grupie osób.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60