You are here

Wnioski o dofinansowanie na innowacje

W celu otrzymania dofinansowania na innowacje warto złożyć wniosek do unijnego projektu Horyzont 2020.

By złożyć taki wniosek trzeba najpierw znaleźć konkurs (“call”), następnie zapoznać się z terminami otwarcia i zamknięcia (“data publikacji/ogłoszenia i data zamknięcia- deadline”). Kolejnym i najważniejszym krokiem jest zebranie kompletnej dokumentacji. Należy pamiętać, że dokumenty konkursowe możemy podzielić na te ogólne - np. Work Programme i te obejmując konkretne obszary- topics.

Niezbędnie jest znalezienie partnerów (bazy, kontakty własne, spotkania brokerskie) i zarejestrowanie jednostki PIC (Participant Identofication Code). Po założeniu konta w Participant Portal (Portalu Uczestnika) pozostaje już tylko napisać wniosek i złożyć go w formie elektronicznej, pamiętając, że wniosek składa koordynator.

Znacznym ułatwieniem jest fakt, iż czas oczekiwania od momentu złożenia wniosku do przyznania dotacji został skrócony z 12 miesięcy do 8.

Procedura pozyskiwania dofinansowania na innowacje może wydawać się być skomplikowana. Jednak, gdy podejmą Państwo współpracę z naszymi ekspertami, mogą być pewni, że wszystkie formalności zostaną złożone w należyty sposób. Zachęcamy do współpracy.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60