You are here

Wnioski o dotacje UE

Aby otrzymać dofinansowanie z Unii trzeba się natrudzić. Przedsiębiorcy z możliwością otrzymania dodatkowych funduszy zawsze wiążą ogromne nadzieje. Mając gotowy projekt, składają oni wnioski o dotacje UE i z niecierpliwością oczekują na decyzję o przyznaniu im jej lub ewentualnej odmowie udzielenia finansowego wsparcia.

Jak wynika z badań niedawno przeprowadzonych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, nasz kraj zajmuje niechlubne ostatnie miejsce jeśli chodzi o czas rozpatrywania wniosków. Średnio przedsiębiorcy muszą czekać około czterech miesięcy zanim zostanie podjęta decyzja i otrzymają odpowiedź. Jest to zdecydowanie zbyt długo, businessmani zostają przez to postawieni w niewygodnej pozycji, nie wiedzą czy uda im się otrzymać dofinansowanie czy nie i jakie w związku z tym podjąć działania. Nie mają pojęcia czy zatrudniać nowych pracowników albo rozbudowywać firmy na potrzeby nowego przedsięwzięcia, czy wręcz przeciwnie biernie czekać nie dokonując żadnych przygotowań. Zupełne niedostosowanie swojej działalności może przynieść zgubne rezultaty, natomiast nowe inwestycje w razie odmowy okazać się zbędne i przynieść straty. Wnioski o dotacje UE w innych krajach rozpatrywane są prawie dwukrotnie krócej, przez co przedsiębiorcy mogą podjąć wszelkie kroki aby projekt jakiego podejmą się w ramach dofinansowania wystartował prężnie i już od samego początku przynosiło korzyści.

Zbyt długi okres oczekiwania sprawia, że nawet po otrzymaniu potwierdzenia, działania rozpoczynane są z opóźnieniem ponieważ firmy są niedostatecznie przygotowane.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60