You are here

Wymiana pieca dotacja

Rozwój przemysłu w znacznym stopniu wpływa na środowisko naturalne, przyczyniając się w znacznym stopniu do degradacji fauny, flory oraz zamierania wielu gatunków organizmów żywych.
W trosce o środowisko z pomocą przychodzi Unia europejska, która od wielu lat opracowuje projekty mające na celu zmniejszenie ilości dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń dostających się do środowiska. Z tego powodu także, przygotowała kolejny wariant, dzięki któremu każda osoba, posiadająca piec węglowy może ubiegać się o dotację, aby wymienić go na ekologiczne źródło energii np. na piec gazowy. Ponadto miasto dopłaca określona kwotę do każdego kilowata mocy nowego ogrzewania. Wymiana pieca dotacja jest opłacalna zarówno dla miasta, którego wizerunek ulega znacznej poprawie jak i obywatela, ponieważ średnie dofinansowanie wynosi kilkanaście tysięcy złotych i może ubiegać się o nią każdy. Nie obowiązują żadne progi dochodowe.

Wymiana pieca dotacja zachodzi w kilku etapach. Po pierwsze należy zdecydować na co chcemy wymienić nasz piec i wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. Następnie podpisać umowę z Urzędem Miasta i zlikwidować swój stary piec. Ostatnim etapem przed otrzymaniem dotacji jest złożenie wniosku o rozliczenie dotacji.
Czystsze powietrze to zdrowsi ludzie, mniej infekcji i dłuższe życie, dlatego warto poprawić jego stan, dla dobra swojego i ogółu.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60