You are here

Zalety ogrzewania gazowego

Istnieje wiele możliwości ogrzewania domów czy mieszkań, jedni decydują się na piece węglowe, i jest to znaczna większość, inni na elektryczne a jeszcze inni na gazowe. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, odpowiada innym oczekiwaniom i ma za zadanie zaspokoić inne potrzeby.
Postaram się dziś w skrócie przedstawić zalety ogrzewania gazowego.

Zacznę od tego, że jest to bardzo efektywny sposób i niezwykle ekonomiczny. Podczas spalania dochodzi do minimum strat energii. Za kolejny pozytyw możemy uznać bezobsługowość, zautomatyzowane urządzenie nie wymaga doglądania, uzupełniania surowcem itd. Jedyny nasz obowiązek stanowi płacenie rachunków. Tutaj też jest o wile praktyczniej niż w przypadku palenia węglem, płacimy po zużyciu, nie musimy przejmować się uprzednim zamawianiem. Ogrzewanie to jest tańsze niż inne opcje, na przykład energią elektryczną. Stanowi również ekologiczne rozwiązanie, ponieważ gaz ziemny nie zawiera siarki ani cząstek niepalnych. Nie trzeba też martwić się o dodatkowe pomieszczenie na tzw. kotłownie, urządzenie można zamontować w kuchni czy w łazience. Nie ma również ryzyka wybuchu pożaru albo zaczadzenia. Jest to bardzo dostępne źródło energii, zazwyczaj nie ma problemów z podłączaniem się do sieci.

Jak widać zalety ogrzewania gazowego wydają się nie mieć końca. Jest to czyta ekonomia i oszczędność, zwłaszcza teraz kiedy można starać się o dofinansowanie na piec w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji, który prężnie działa na terenie Krakowa.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60