You are here

Zalety używania gazowego zródła ciepła

Ostatnio wiele mówi się o tym, że nasza atmosfera jest zanieczyszczona, że jest w niej za duże stężenie dwutlenku węgla. Wiele osób postanawia zmienić swój stary piec węglowy, na nowy. Najczęściej wybieranym jest piec gazowy. Jest on jednym z najwygodniejszych sposobów ogrzewania mieszkania. Zalety używania gazowego źródła ciepła są liczne. To one sprawiają, że wiele osób rezygnując z palenia węglem, wybiera właśnie ten, bardziej ekologiczny.

Jedną z podstawowych zalet pieca gazowego jest fakt, iż jest on bardzo tani i nie wymaga od nas żadnej obsługi. Sam pobiera paliwo, rozprowadza je po domu i sprawia, że jest nam ciepło. Jedyne co my musimy robić, to raz do roku sprawdzić jak działa nasz piec, prosząc o to serwisanta oraz regularnie płacić rachunki.

Gaz, którym ogrzewamy nasz dom, wykorzystany może być też do gotowania czy pieczenia oraz do pozyskiwania ciepłej wody. Z tego powodu wiele osób decyduje się, aby taki piec kupić. Jest on bowiem wielofunkcyjny.

Kolejnymi zaletami używania gazowego źródła ciepła jest fakt, iż jest ono ekologiczne. Do atmosfery nie przedostają się prawie żadne szkodliwe substancje. Nie ma popiołu ani pyłu węglowego. Nie zawiera on siarki ani cząstek niepalnych.

Chcąc wymienić swój stary piec na nowy, bardziej ekologiczny, można złożyć wniosek o przyznanie dotacji na ten cel. Jest to Program Gminy Miejskiej Kraków. Dofinansowanie pokrywa czasami nawet 100% kosztów inwestycji. Warto z niego skorzystać i cieszyć się z zalet używania gazowego źródła ciepła. W tym celu należy złożyć wniosek o przyznanie dotacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub uzyskać pomoc w pisaniu wniosku skontaktuj się z nami.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60