You are here

Założenia POIR

Program Operacyjny „Inteligentny Rozwój” to ostatnimi czasy w świecie biznesu dosyć „gorący temat”. Zaraz wyjaśniam dlaczego...

Głównie chodzi o to, że każdy chciałby być na bieżąco, ponieważ w końcu chodzi o dofinansowanie z Unii Europejskiej, jakie przewiduje Umowa Partnerska. Zgodnie z powiedzeniem „kto pierwszy, ten lepszy”, wszyscy czekają na konkretną datę, kiedy rozpocznie się składanie wniosku o dotację. Dotacje? Ale na co?

W większości przypadków pieniądze pochodzące z dofinansowania unijnego są przeznaczane na rozpoczęcie własnej działalności. Na pewno nie jeden raz w życiu myślałeś o tym, aby otworzyć własną firmę, gdzie sam sobie będziesz szefem, który będzie decydował o wszystkim. Dokładnie. Własna firma daje wiele możliwości, a jeśli jest szansa, aby ją otworzyć po części za darmo, to czemu by nie skorzystać?

POIR jak każdy poprzedni program operacyjny jest określony pewnymi regułami i są to tzw. założenia POIR, które wyznaczają nam jego cele. Można do nich zaliczyć:

→ wsparcie badań i innowacyjności polskiej gospodarki, co jest zdecydowanym priorytetem,
→ wzmocnienie koordynacji w celu podniesienia efektywności realizowanych inwestycji,
→ polepszenie wykorzystania istniejącej aparatury badawczej,
→ zwiększenie zaangażowania sektora prywatnego w finansowanie działalności B+R,
→ koncentrowanie się na wybranych obszarach w celu podniesienia jakości prowadzonych badań,

Te założenia POIR są głównymi wyznacznikami tego, jak będzie działał wprowadzany w życie program operacyjny. Każdy zainteresowany tym tematem znajdzie w tym artykule informacje, które być może okażą się przydatne.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60