You are here

Złożenie wniosku o dotację POIR

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój to jedyny taki program z 6 krajowych programów operacyjnych, w którym tak dużą szanse na dotację mają zwykłe firmy i przedsiębiorstwa. Każdy z nich może myśleć nad złożenie wniosku o dotację POIR. W założeniach POIR możemy znaleźć zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności produktów polskich przedsiębiorstw na rynku międzynarodowym.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać dotację?

Nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Otrzymanie dotacji to skomplikowany proces. Po pierwsze potrzebujemy pewnego pomysłu, idei. Pomysł ten musi być zgodny z założeniami programu. Następnie należy napisać wniosek – myślę jednak, że trzeba odpowiednio dużej wprawy, aby napisany wniosek miał szansę przejść. Po tym kroku następuje złożenie wniosku o dotację POIR. Po pewnym czasie otrzymujemy informacje o poprawności wniosku. Odsetek przedsiębiorstw, które otrzymują dotację jest naprawdę niewielki.

Warto jednak pomyśleć nad możliwością otrzymania dotacji, możliwością rozwoju swojej firmy, ciekawych pomysłach, które właśnie dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej mogłyby zostać zrealizowane. Jest to ogromna szansa i pomimo takich trudności jak złożenie wniosku o dotację POIR i ewentualne późniejsze poprawianie może okazać się korzystne. Co więcej nie musimy być z tym sami. Istnieją firmy, które na co dzień zajmują się składaniem wniosku o dotację, a w tym co robią są naprawdę skuteczne.

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60