You are here

Zmiana na ekologiczne ogrzewanie

Według informacji, które niedawno udostępnił Urząd Miasta Kraków wynika, że podjęto działania mające na celu poprawę jakości powietrza w tym mieście. Plan ten spotkał się ze sporym poparciem nie tyle pozostałych miast, ale także mieszkańców, którym zależy na tym, aby móc żyć w miejscu, które nie szkodzi zdrowiu.

Zadania realizowane w ramach tych założeń będą polegały na tym, że konieczna będzie zmiana na ekologiczne ogrzewanie. Prędzej czy później, bo do 2018 roku żaden mieszkaniec Krakowa nie będzie mógł używać pieca węglowego. Istnieje możliwość wymiany na ogrzewanie gazowe, elektryczne, sieciowe itd. Pocieszający jest fakt, że miasto zorganizowało nabór wniosków na dotację, która będzie miała być przeznaczona na zakup nowych piecy. Nie ma się co przerażać, ponieważ kasa miasta na ten cel m całkiem spory budżet, który będzie mógł udzielić dotacji większości nadesłanym wnioskom.

Zmiana na ekologiczne ogrzewanie niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego nie ma co zwlekać. Od razu przystąp do konkursu o pozyskanie dotacji, gdyż czas jest ograniczony do momentu wykorzystania puli zgromadzonych pieniędzy. Pamiętaj, że kto pierwszy, ten lepszy !

Programy

Fundusze europejskie

E-mail:
kontakt@fundusze-europejskie.net

Telefon:
+12 397 76 70, +22 201 27 60